Skip to content

Relacja z Let’s DiNapoli Day

W dniu 26 listopada w Gdyni w hotelu Nadmorskim odbyło się nieformalne spotkanie fanów technik Joe DiNapolego pod hasłem „Let’s DiNapoli Day”. Było to pierwsze tego typu spotkanie w Polsce, zorganizowane przez Piotra Grelę jednego ze światowych ekspertów Joe, praktyka i aktywnego tradera.

Spotkanie skierowane było do tych, którzy już posiadają doświadczenie w wykorzystywaniu tych strategii jak i do tych, którzy dopiero wkraczają w świat analizy technicznej. „Let’s DINapoli Day” odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i we współpracy z Domem Maklerskim EFIX, niezależnym dealerem BMW Premium Motors. Patronat medialny objął portal Comparic.pl i FxCuffs.

Dzień podzielono na dwie części – szkoleniową i otwartą.

W części szkoleniowej Piotr Grela przybliżył postać Joe DiNapolego. Następnie omówił najważniejsze narzędzia opracowanej przez niego metodologii: zniesienia, oscylatory, poziomy ekspansji jak również ich praktyczne zastosowanie. Dalej, przedstawił bieżąca sytuację na najważniejszych rynkach walutowych, surowcowych i polskiej giełdzie. W podsumowaniu nie zabrakło oczywiście najważniejszego – czyli prognoz dla tych rynków na rok 2017.

Niespodzianką dla uczestników było niezapowiedziane połączenie Skype z samym Joe, który obecnie przebywa w Bangkoku. Joe pozdrowił uczestników spotkania i zachęcił do zgłębienia tych strategii, które jak mówił nie są łatwe do opanowania w jeden dzień, ale potwierdzają swoją wysoką skuteczność; szczególnie w okresach dużej zmienności jaką obecnie obserwujemy. Na potwierdzenie wspomniał, że w dniu wyboru Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA dokonał 22 udanych transakcji intraday z 24 złożonych.

W części popołudniowej gościem spotkania był Wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Michał Masłowski, który wygłosił krótką prelekcję na temat „Jak radzić sobie ze stresem w tradingu i… triathlonie”. Michał jest zapalonym triathlonistą a jego cenne rady na temat metod radzenia sobie ze stresem, słuchacze z pewnością będą mogli wykorzystać w konkurencji zwanej tradingiem.

Część popołudniowa przebiegła na omawianiu pytań zadawanych przez uczestników dotyczących praktycznego wykorzystania strategii DiNapolego już na konkretnych przykładach i samego podejścia do kwestii tradingu.

Otwarty charakter spotkania umożliwił wzajemne poznanie się i wymianę informacji między uczestnikami konferencji. Nie zawiedli też sponsorzy – dla chętnych, którzy chcieli otworzyć rachunek maklerski w EFIX, Dom Maklerski zwracał koszt udziału w konferencji, degustowano kolekcje win francuskich, rozlosowano weekendy z wybranym modelem BMW i kupony rabatowe na przyszłoroczną konferencję WallStreet, która odbędzie się w Karpaczu.

Konferencje takie jak ta, zaangażowanie nowych osób w szkolenia i aktywny networking, wskazują, że grono zwolenników analizy technicznej propagowanej przez Piotra Grelę z roku na rok coraz bardziej się poszerza. A kolejne spotkanie… prawdopodobnie za rok.

Pozostałe zdjęcia z Let’s DiNapoli Day: